Home Αθλητισμός Βόλεϊ K18: Νίκη των κοριτσιών του Ικάρου απέναντι στον Πολυκράτη με 0-3

Βόλεϊ K18: Νίκη των κοριτσιών του Ικάρου απέναντι στον Πολυκράτη με 0-3

by ikariaki.gr
145 views

Κ18 (κοριτσιών)

Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 2 – Π.Α.Σ. ΙΚΑΡΟΣ: 0-3 (24-26,17-25,23-25)*(εμβόλιμα για την 13η αγωνιστική, μετά από συμφωνία των δύο ομάδων η ομάδα μας αγωνίστηκε ως γηπεδούχος στον Άγιο Κήρυκο για διευκόλυνση της ομάδας της Ικαρίας)

Στον αγώνα αυτό η δεύτερη ομάδα μας των Κ18 άγγιξε τον στόχο της που είναι η συγκομιδή κάποιων σετ ή και η νίκη σε κάποιους αγώνες και παίζοντας πολύ καλύτερα από την πρώτη μέρα κατάφερε να είναι μια ανάσα από την κατάκτηση του 1ου και 3ου σετ. Κάποια λάθη όμως σε κρίσιμα σημεία έπαιξαν σημαντικό ρόλο στην διαμόρφωση του σκορ. Η εμφάνιση τους όμως και η εμφανή βελτίωση που δείχνουν από παιχνίδι σε παιχνίδι μας κάνει να είμαστε ιδιαίτερα αισιόδοξοι !

Συνθέσεις ομάδων:

Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 2: (Νικολαΐδης Δ. – Γκατζάκη Ζ.) Πέρρου Ρ.(2) Γιαννιού Ε.(5) Καλογραία Ι.(8) Καριώτογλου Α.(9) Διβανέ Β.(10) Γλέζου Α.(11) Γιαννάκη Κ.(14)Παλαιοκαστρίτη Ε.(15) Φαλάρη Κ.(16) Κακάνη Δ.(18) Ελευθερόγλου Ε.(19)

Π.Α.Σ. Ίκαρος: Μεράϊ Σ. Ρουμελιώτη Ν. Ανδρεάδη Κ. Ζήση Κ. Λουκά Σ. Καλαμπόγια Α. Καρρά Α. Χερουβή Δ. Ζήση Α. Λούτση χ. Καραγιαννάκη Ε.

Διατητές αγώνα: Μάρκου Γ. – Πολίτης Α.

Φωτογραφίες-Βίντεο: Ικαριακή Ραδιοφωνία – Νίκος Λιτσαρδής