Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Πρωτάθλημα Α’Κατηγορίας Σάμου: Λαίλαπας – Διαγόρας 1-1

Πρωτάθλημα Α’Κατηγορίας Σάμου: Λαίλαπας – Διαγόρας 1-1

by ikariaki.gr
7 views

ΔιαγόραςΓια το πρωτάθλημα της Α'Κατηγορίας Σάμου.Με το πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από το γήπεδο της Χώρας η ομάδα του Διαγόρα αφού ο βαθμός αυτός τον απομακρύνει ακόμα περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού.Η ομάδα του Λαίλαπα έπαιζα ένα απο τα τελευταία της χαρτιά στη παραμονή της στην Α'Κατηγορία Σάμου και κατάφερε να προηγείται στο ημίχρονο με 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διαγόρας κατάφερε να ισοφαρίσει με το Σταμάτη Τσαμουδάκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Μίλησε η κλάση του τερματοφύλακα του Διαγόρα Βασίλη Καλογρίδη όπου σε δύο τετ-α-τετ των παιχτών του Λαίλαπα πραγματοποίησε εξαιρετικές επεμβάσεις.