Home ΚοινωνίαΒίντεο Live: ΠΑΣ Ίκαρος – ΑΓΣ Διαγόρας 3-2 | 9η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Ανδρών ΕΠΣ Σάμου

by ikariaki.gr
28 views

Παρακολουθήσαμε ένα δυνατό παιχνίδι το πρωινό του Σαββάτου 8 Φεβρουαρίου στο γήπεδο της Πατέλας στον Άγιο Κήρυκο.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν πολύ δυνατά και το 1-0 ήρθε στο 8ο λεπτό με γκόλ του Μανουσάκη που έδωσε το προβάδισμα για τον Ίκαρο. Λίγα λεπτά μετά στο 11′ ο Καψής έφερε την ισοπαλία με γκόλ για τον Διαγόρα. και ενώ το υπόλοιπο ημίχρονο κύλησε με τις φάσεις μοιρασμένες, αλλά την κατοχή της μπάλας για τον Ίκαρο, στο 40′ ο Μπρατσής έδωσε πάλι το προβάδισμα για τον Ίκαρο. Και οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την επιθετική δραστηριότητα του Ικάρου να φέρνει αρκετές ευκαιρίες για γκόλ, όμως σε μια αντεπίθεση ο Τσαμουδάκης στο 67′ έφερε για μια ακόμα φορά τον Διαγόρα στην ισοπαλία. Το γκόλ της νίκης για τον Ίκαρο έγινε στις καθυστερήσεις του αγώνα μετά από κόρνερ που κέρδισε ο Ίκαρος και στην τελευταία φάση του αγώνα ο Κυριάκος Τσαπαλιάρης σημείωσε αυτογκόλ και έδωσε τη νίκη στον Ίκαρο.

Με τις καιρικές συνθήκες ενάντια στις δύο ομάδες (άνεμος-κρύο) είδαμε ένα πολύ όμορφο αγώνα που και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη.

[Best_Wordpress_Gallery id=”274″ gal_title=”Ίκαρος-Διαγόρας – Ανδρες 20200208″]

Τα γκόλ του αγώνα

1-0 ο Μανουσάκης ανοίγει το σκόρ για τον Ίκαρο στο 8ο λεπτό

1-1 ο Καψής φέρνει το μάτσ στην ισοπαλία στο 11ο λεπτό

2-1 ο Μπρατσής στο 40΄ δίνει το προβάδισμα για τον Ίκαρο

2-2 ο Τσαμουδάκης στο 67′ για τον Διαγόρα

3-2 Αυτογκόλ του Τσαπαλιάρης Κυριάκος στις καθυστερήσεις του αγώνα (95′) δίνει τη νίκη στον Ίκαρο

(στο πίνακα φάνηκε ως σκόρερ ο Περής από την ομάδα του Ικάρου για το 3-2 αλλά τελικά το γκολ μπήκε με αυτογκόλ του Τσαπαλιάρη)

Ο ραδιοσταθμός της Ικαρίας με ζωντανό πρόγραμμαενημέρωσης και ψυχαγωγίας.