Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Λαίλαπας – Ίκαρος 0-3

Λαίλαπας – Ίκαρος 0-3

by ikariaki.gr
7 views

702380_445731595494698_1786679816_n-960x720-copyΈνα από τα καλύτερα παιχνίδια πραγματοποίησε η ομάδα του Ικάρου στο γήπεδο της Χώρας εναντίον της ομάδας του Λαίλαπα , την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος .

Ο ΠΑΣ Ίκαρος ήταν εξαιρετικός και στα δύο ημίχρονα επικράτησε εύκολα με 0-3 . Πάρα τις δυσκολίες του αγωνιστικού χώρου λόγω της συνεχούς βροχοπτώσεως, η ομάδα από την Ικαρία, ξεκίνησε δυναμικά απ’ τα πρώτα λεπτά , οπού και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να σημειώσει το πρώτο γκολ στο 42ο λεπτό με ένα εξαιρετικό πλασέ του Τσαρνά Η. Με αυτό το σκορ τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια.

Στο Β΄ ημίχρονο ο Ίκαρος συνέχισε την δυναμική του εμφάνιση πετυχαίνοντας το 2ο του γκολ στο 62ο λεπτό με κάθετη πάσα του Κουτσόγιαννου Β., βγάζοντας τετ α τετ τον Μανουσάκη Ν. , όπου πλασάροντας, σημείωσε το 0-2, δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του Ικάρου για την νίκη.

Ο Λαίλαπας προσπαθώντας να αντιδράσει έχασε 3 σημαντικές ευκαιρίες, όμως στο 86ο λεπτό ο Πετσέτας Α., με εξαιρετικό σουτ, σημείωσε το 0-3 , όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Με αυτήν την εκτός έδρας νίκη, ο ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ τερμάτισε στην 3η θέση, μετά την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος με μόλις μια ήττα.

Ευχόμαστε καλή χρονιά σε όλες τις ομάδες του Νομού.