Home ΑθλητισμόςΠοδόσφαιρο Ήττα για τις Ικαριακές ομάδες, κέρδισε τις εντυπώσεις ο Ίκαρος

Ήττα για τις Ικαριακές ομάδες, κέρδισε τις εντυπώσεις ο Ίκαρος

by ikariaki.gr
19 views

Βαθύ - ΔιαγόραςΜε ήττα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους για το φετινό πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας οι ομάδες τις Ικαρίας.

Ο Διαγόρας υποχρεώθηκε σε βαριά ήττα με 7-1 από την Ένωση Βαθύλλου Πανσαμιακού, παρότι άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Σάμου έφτασε τα αποδυτήρια στο ημίχρονο με το 1-1, το επόμενο ημίχρονο με πλήρη υπεροχή των Σαμιωτών που είχαν λύσεις και πετυχαν άλλα 6 τέρματα. Με ήττα έφυγε και η Μεσαριά από το γήπεδο της Χώρας με σκορ 1-0 έναντι στον Λαίλαπα με τέρμα που μπήκε στο 89 με πέναλτι.
Καρλόβασι-Ίκαρος  4-3
Το Καρλόβασι  ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι κάνοντας το 1-0 με την σέντρα του παιχνιδιού με τον Κατσιάνη Α. να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν και ο ίδιος παίκτης στο 12′ έκανε το 2-0 με σουτ ύστερα από σέντρα του Κουφογιάννη. Στην συνέχεια τα πράγματα άλλαξαν με τον Ίκαρο να δημιουργεί προϋποθέσεις για γκολ και στο Καρλόβασι να φαίνεται καθαρά το αμυντικό πρόβλημα που έχει. Στο 40′ λοιπόν ο Πετσέτας μειώνει σε 2-1 για την ομάδα του με σουτ μπροστά στην εστία του Πέτρου όπου και διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου.  Στο δεύτερο ημίχρονο  ο Ίκαρος πίεσε αρκετά δυσκόλεψε την γηπεδούχο ομάδα άλλο στο 71′ ο Κατσιάννης Γ. με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-1 . Στο 76′ ο Πετσέτας με σουτ από κοντά μειώνει και πάλι για τον Ίκαρο σε 3-2 όπου και προβλημάτισε τους  γηπεδούχους. Στο  80΄ ο Κατσιάννης Γ με σουτ έξω από την περιοχή κάνει το 4-2 και στο 90′ ο Πούλος περνάει το τερματοφύλακα ύστερα από λάθος τις άμυνας του Καρλοβάσου και κάνει το τελικό 4-3 , οι τρεις βαθμοί για το Καρλόβασι αλλά τις εντυπώσεις της έκλεψε ο  Ίκαρος.(Ρεπορταζ nikosoikonomou.blogspot.gr)