Home Η Ικαρία ΠαντουΙκαριώτες Ήττα εντός έδρας με 3-4 οι γυναίκες του Διαγόρα απέναντι στα Χανιά για την 12η Αγωνιστική

by ikariaki.gr
75 views

Μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος η ομάδα του Διαγόρα Ραχών υποδέχτηκε στον Εύδηλο τις γυναίκες του ΑΟ Χανιά ακολουθεί το ρεπορτάζ από την σελίδα ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΓΚΟΛ και τη γραφή του Θανάση Μπρίλη.

Πέρασαν και από Ικαρία τα κορίτσια του ΑΟΧ.Διαγόρας Ικαρίας-ΑΟ Χανιά 3-4

ο ΑΟ Χανιά έκανε το καθήκον του επικρατώντας εκτός έδρας του Διαγόρα Ραχών με 4-3.

Στο εξ αναβολής ματς της 12ης αγωνιστικής ο ΑΟΧ δε… χαρίστηκε στην ομάδα της Ικαρίας, που μετά από αυτή την ήττα αποχαιρετά και μαθηματικά την κατηγορία.

Η Νιαυραδάκη… έσυρε τον χορό των γκολ, σκοράροντας δις στο 7’ και το 12’, για να πετύχει το 0-3 η Μελάκη στο 23’. Στη συνέχεια ο ΑΟΧ έριξε… στροφές και το “πλήρωσε”, καθώς ο Διαγόρας όχι μόνο μείωσε σε 2-3 (35’ και 40’ με πέν.), αλλά έφτασε και στην ισοφάριση στην εκπνοή του ημιχρόνου (3-3).

Τελικά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου τα κορίτσια του Γιάννη Τσικουδάκη βρήκαν ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα με τη Μελάκη να σημειώνει το 2ο γκολ της στο 47’ για το τελικό 4-3.

Η σύνθεση του ΑΟΧ: Στανίνου, Πισσαδάκη, Μαρινάκη, Κουρομιχελάκη, Βασιλείου, Μελάκη, Τζουτζουράκη, Νιαυραδάκη, Λαγογιάννη, Τσικουδάκη, Κασωμένου.

Ο ΑΟΧ έχει πολλά παράπονα για τη διαιτησία, θεωρώντας ότι με τις αποφάσεις του ο Τσάρνας (Σάμου) έκανε… ντέρμπι το παιχνίδι.

Η χανιώτικη ομάδα ευχαριστεί τον Διαγόρα Ραχών για τη φιλοξενία.