Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Στον τελικό κυπέλλου η Μεσαριά | 3-1 επί του Φοίνικα στον Εύδηλο (Φωτό-Βίντεο)

Στον τελικό κυπέλλου η Μεσαριά | 3-1 επί του Φοίνικα στον Εύδηλο (Φωτό-Βίντεο)

by ikariaki.gr
120 views

Στον τελικό κυπέλλου ΕΠΣ Σάμου η Α.Ο.Μεσαριάς μετά την επικράτηση επί του Φοίνικα Μυτιληνιών με 3-1 στον ημιτελικό που διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο Ευδήλου την Κυριακή 15 Μαΐου 2022.

Η Ικαριακή ομάδα άνοιξε το σκορ στο 17 μετά απο εκτέλεση πέναλτι του Παπαθανασίου που απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Φοίνικα και με ενα δεύτερο σουτ έγραψε το 1-0. Η πίεση στο πρώτο ημίχρονο για τον ΑΟΜ έφερε καρπούς στο 26 με τον Τσούνη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια στην ανάπαυλα του Ημιχρόνου με το 2-0

Στην επανάληψη ο Φοίνικας μπήκε πιο δυναμικά και έγραψε το 2-1 με τον Κυριαζή στο 55′, η Μεσαριά όμως κλείδωσε την πρόκριση στον τελικό με ένα σουτ του Τσολη σε μια αντεπίθεση της ΑΟΜ στο 88′.

Η Μεσαριά θα αντιμετωπίσει την Ένωση Βαθ.Πανσαμιακού στον τελικό της διοργάνωσης στη Σάμο.

Την Τετάρτη 25/5 ο τελικός του Κυπέλλου ΕΠΣ Σάμου μεταξύ ΑΟΜ και Ένωσης

17’Παπαθανασίου (ΑΟΜ)

26′ Τσούνης (ΑΟΜ)

55′ Κυριαζής (Φοίνικας)