Home Αθλητισμός Ικαριακές διακρίσεις στο Πρωτάθλημα Cheerleading και OlympusOpen

Ικαριακές διακρίσεις στο Πρωτάθλημα Cheerleading και OlympusOpen

by ikariaki.gr
144 views

Μια διάκριση που δεν ήρθε από το ”πουθενά”, αλλά  με προσήλωση και σκληρή δουλειά οι μικρές αθλήτριες από τον Αθλητικό Σύλλογο Ικαρίας Νέμεσις. Στο 3o Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Cheerleading και Olympus Open. 22 και 23 Ιουνίου 2019 στο Κλειστό Γυμναστήριο Tae kwo do στο Φάληρο

To Cheerleading που πλέον είναι Ολυμπιακό άθλημα οι διακρίσεις φέρνουν όχι μόνο χαρά και μετάλλεια αλλά και μοριοδότηση στις μικρές αθλήτριες για Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα, οι Ικαριώτες έφεραν μετάλλια και διακρίσεις με το παραπάνω… Η προπονήτρια της ”Νέμεσις” Ελευθερία Λαρδά που ήταν δίπλα στις αθλήτριες της μας λέει για τις επιτυχίες του Συλλόγου:

Στο πανελλήνιο είχαμε μια καλη διάκριση στην 7η θέση και Στο Olympus open πήραμε 2η θέση οι μεγάλες, κατηγορία Junior freestyle pom ηλικίες 12-14 ετών και οι μικρούλες μου Τρίτη θέση στην κατηγορία Junior Mini Freestyle Pom εδω οι ηλικίες ειναι 4 ετών έως 9 ετών….

[Best_Wordpress_Gallery id=”166″ gal_title=”Freestyle pom”]

Στην κατηγορία Double Cheer Hip Hop τα δυο ζευγαρια που αγωνίστηκαν πήραν 2η και 3η θέση… Οι πρώτες θέσεις αγωνίζονται στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα…. Υπαρχει ομοσπονδια ειναι αναγνωρισμένο ως Ολυμπιακό άθλημα… το 2028 θα πάρει μέρος η εθνική ομάδα Cheerleading στους Ολυμπιακούς αγώνες!!!!