Home ΚοινωνίαΒίντεο Επικράτηση με 4-2 οι γυναίκες του Διαγόρα στη Βασίλισσα Νότου από την Ιεράπετρα

Επικράτηση με 4-2 οι γυναίκες του Διαγόρα στη Βασίλισσα Νότου από την Ιεράπετρα

by ikariaki.gr
67 views

Έναν αγώνα με 6 τέρματα και πολύ δυναμισμό είδαν οι θεατές στο γήπεδο του Ευδήλου Ικαρίας το απόγευμα του Σαββάτου 2 Απριλίου 2022 για την 13η Αγωνιστική της Β’ Εθνικής Γυναικών μεταξύ του ΑΓΣ Διαγόρα και του Παναθλητικού Όμιλου Ιεράπετρας Βασίλισσα Νότου.

Η ομάδα του Διαγόρα μπήκε πολύ δυνατά από την αρχή του αγώνα και με δύο γκόλ από την Άρτεμις Στενού και την Αργυρώ Καρίμαλη στο 25’΄και στο 28′ αντίστοιχα το σκόρ ήταν στο 2-0. Λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου στο 41′ η Άρτεμις Στενού έγραψε το 3-0 και με μία απευθείας εκτέλεση φάουλ στη τελευταία φάση του ημιχρόνου η Ελένη Κτενάκη άνοιξε το σκορ για τις Βασίλισσες του Νότου και έγραψε το 3-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η ίδια εικόνα στον αγώνα με την επικράτηση των αθλητριών του Διαγόρα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με το σκορ να γίνεται 4-1 στο 54′ με σκόρερ την Ευαγγελία Κατέχη. Οι Βασίλισσες πίεσαν και έκλεισαν διαδρόμους πετυχαίνοντας ένα τέρμα στο 58′ με την Φωτεινή Κάστορα και γράφοντας το τελικό 4-2.

Διαμαρτυρίες για ένα ακυρωθέν τέρμα για τις Βασίλισσες Νότου ενώ λίγο πριν το φινάλε η ομάδα από την Ιεράπετρα είχε και ένα δοκάρι.

Διαιτητές ήταν οι: Γιώργος Τσαρνάς, Νικόλαος Τσεπέρκας και Γιώργος Θοδωρής ενώ γιατρός του αγώνα ο Σωτήρης Δρούλιας

Όλα αυτά τα είδαμε και ζωντανά μέσα από τον φακό της Ικαριακής Ραδιοφωνίας 92,8FM

Καλή συνέχεια στο αγωνιστικό πρόγραμμα των κοριτσιών από τη Κρήτη.