Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Εντός έδρας ήττα για τον Πράμνο απέναντι στο ποιοτικό Καρλόβασι για την 3η Αγωνιστική

by ikariaki.gr
31 views

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του ΑΣ Πράμνου απέναντι στην ομάδα του ΑΕ Καρλοβάσου για την 3η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Τοπικής Επιτροπής ΕΟΚ Σάμου στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Κηρύκου την Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2019.

Η Ικαριώτικη ομάδα ξεκίνησε στο πρώτο δεκάλεπτο διστακτικά και έδωσε το δικαίωμα στο Καρλόβασι να πάρει κεφάλι στο σκόρ ειδικά με τα 3 τρίποντα από τους Κιάσσο και Παπαδάκη που ανέβασαν γρήγορα την διαφορά στους 6 πόντους

Τα αντανακλαστικά του έδειξε ο Πράμνος στο δεύτερο δεκάλεπτο που έφτασε την διαφορά στο καλάθι με μια μεγάλη εμφάνιση του Στέργου Μυτιληνού που ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός στην επίθεση και στην άμυνα. Το ημίχρονο έγραψε 30-32.

Στην τρίτη περίοδο οι Σαμιώτες ανέβασαν ρυθμούς και με σίγουρα καλάθια ανέβασαν την διαφορά στους 9 πόντους απέναντι στους 7 πόντους που πέτυχε ο Στέργιος μόνο στο 3ο δεκάλεπτο και τη μια βολή από τον Χατζηνάκη.

Το κλίμα δεν άλλαξε και στη τελευταία περίοδο με το Καρλόβασι να παίρνει το φύλλο αγώνα απέναντι σε έναν πολύ αξιόλογο αντίπαλο.

Πρώτος σκόρερ για το Καρλόβασι που είχε 3 παίκτες σε διψήφιο νούμερο πόντων ο Δημήτρης Κιάσσος με 13 πόντους ενώ για τον Πράμνο ξεχώρισε ο Μυτιληνού με 26 πόντους

Διαιτητές του αγώνα οι κύριοι Ιωάννης Πόθας και Αντώνης Ζαχαριάδης. Ενώ ιατρός ήταν ο Σωτήρης Δρούλιας

Στα εκτός αγώνα η ομάδα του Πράμνου είχαν τοποθετήσει κουτί ενίσχυσης για έναν συνάνθρωπό μας προκειμένου να συνδράμουμε όλοι.

Ο αγώνας μεταδόθηκε ζωντανά από την σελίδα της Ικαριακής Ραδιοφωνίας 92,8fm στο Facebook