Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Δυναμικά στην πρεμιέρα της Γ’Εθνικής 7-0 οι γυναίκες του Διαγόρα τον Νέο Πανσαμιακό

by ikariaki.gr
69 views

Με το εμφατικό 7-0 πήρε τους πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής ο Διαγόρας που υποδέχτηκε στο Δημοτικό Γήπεδο Ευδήλου το Σαββάτο 10 Δεκεμβρίου τον Νέο Πανσαμιακό με τις αθλήτριες από την Ικαρία να έχουν την υπεροχή σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Η γυναικεία ομάδα του Νέος Πανσαμιακός

Το σκορ άνοιξε η Ρένια Καρούτσου στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης και λίγα λεπτά αργότερα στο 29′ με την πίεση να συνεχίζεται στα καρέ της Σταυρινού σουτ της Αληθινής Κουτσού σταμάτησε στο δοκάρι, με την ίδια λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου να γράφει στο 44′ το 2-0.

• Γκόλ και θέαμα από τα κορίτσια του Διαγόρα στο δεύτερο ημίχρονο

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Ηλιάνα Βασιλείου έδωσε τη θέση της στην Κυριακή Καρούτσου για τον Διαγόρα και την Βασιλική Τσικριτέα να βγαίνει από τον αγώνα για να δώσει τη θέση της στην Αλεξάνδρα Πυλαρινού για τις Νέες Πανσαμιακού.

Η γυναικεία ομάδα του Διαγόρα Ραχών Ικαρίας

Η επιθετική πολυφωνία της Ικαριακής ομάδας απέδωσε καρπούς στο 60′ με την προσπάθεια της Κυριακούλας Κατέχη να γίνεται γκολ για το 3-0 και στο 71′ με μια ατυχή κίνηση της Χρυσάνθης Κρικώνη που έβαλε αυτογκόλ έγινε το 4-0.

Στο 78ο λεπτό του αγώνα μια ακόμα αλλαγή για την ομάδα από την Σάμο με την τερματοφύλακα Μαρουδιώ Στυλιανή Σταυρινού να αποχωρεί από τον αγώνα και τη θέση της κάτω από τα γκολπόστ πήρε η Αλεξάνδρα Πυλαρινού.

Το γκόλ της Καστανιά στην εκπνοή του αγώνα και το 7-0

Ακολούθησε ένας καταιγισμός τερμάτων μέσα σε 5 λεπτά για τον Διαγόρα με την Ευανθία-Ελευθερία Μελή να γράφει το 5-0, στο 79′ η Αληθινή Κουτσού με το δεύτερο προσωπικό της γκόλ για το 6-0 και το τελικό 7-0 το έγραψε από το σημείο του Πέναλτι η Μοσχούλα Καστανιά.

• Δεύτερο ημίχρονο

Ο αγώνας μεταδόθηκε ζωντανά από τη σελίδα της Ικαριακής Ραδιοφωνίας 92,8 στο Facebook

Ο ραδιοσταθμός της Ικαρίας με ζωντανό πρόγραμμαενημέρωσης και ψυχαγωγίας.