Home ΚοινωνίαΒίντεο Διαγόρας-Μεσαριά 5-0 για την 3η Αγωνιστική της Γ’Εθνικής Γυναικών (Βίντεο-Φώτο)

Διαγόρας-Μεσαριά 5-0 για την 3η Αγωνιστική της Γ’Εθνικής Γυναικών (Βίντεο-Φώτο)

by ikariaki.gr
13 views

Την ομάδα της Μεσαριάς υποδέχτηκε σήμερα ο Διαγόρας στο γήπεδο του Ευδήλου για την 3η Αγωνιστική της Γ’Εθνικής Γυναικών μεταξύ των δύο ικαριακών ομάδων ολοκληρώνοντας τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2019, σε έναν αγώνα που μεταδόθηκε ζωντανά από τη σελίδα της Ικαριακής Ραδιοφωνίας στο Facebook.

Το σκόρ άνοιξε στο 10′ λεπτό η Αληθινή Κουτσού για τον Διαγόρα και στο 22′ η Παπαιωάννου έγραψε το 2-0. στο 37′ πάλι η Αληθινή Κουτσού έγραψε το 3-0 που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.

στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκε στο 77′ το 4-0 από την Άρτεμις Στενού, μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει ένα γκολ η ομάδα της Μεσαριάς με την εκτέλεση πέναλτι από την Αγάπη Τρακαδά στο 81′, πέναλτι που απέκρουσε η τερματοφύλακας του Διαγόρα Ειρήνη Ρουβέλα (δείτε το πέναλτι στο 10ο λεπτό του τελευταίου βίντεο) Το τελικό 5-0 ήρθε στο 88′ από την Αληθινή Κουτσού.

Πολύ καλό το  κλίμα στο γήπεδο Ευδήλου σε έναν πολύ καλό αγώνα που εκτυλίχθηκε και με πολύ καλό ποδοσφαιρικό καιρό.

Η ομάδα της Μεσαριάς θα αντιμετωπίσει στην επόμενη αγωνιστική (4η) τον Πανσαμιακό στον Εύδηλο στις 12 του Ιανουαρίου ενώ η ομάδα του Διαγόρα θα έχει ρεπό, για να αντιμετωπίσει και εκείνη με την σειρά της τον Πανσαμιακό εκτός έδρας στις 26 Ιανουαρίου στη Σάμο.