Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Διαγόρας – Ένωση 1-1

Διαγόρας – Ένωση 1-1

by ikariaki.gr
15 views

ΔιαγόραςΈνα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι έγινε την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο Ραχών. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες μετά από 90΄ δυνατού αγώνα. Να σημειώσουμε ότι δεν ήλθαν στο γήπεδο 2 από τους 3 ορισμένους διαιτητές και το παχνίδι σφύριξε ο β΄ βοηθός κ. Θεοδοσιάδης. Καθήκοντα βοηθών ανέλαβαν οι ορισμένοι βοηθοί του αγώνα Ικάρου – Καρλοβασίου κ Σκουδριάνος και Καζόγλου.

Παρά την εμφανή απειρία του διαιτητικού τρίο το παιχνίδι ολοκληρώθηκε κανονικά και τους αξίζουν συγχαρητήρια. Όπως συγχαρητήρια αξίζουν και στις δύο ομάδες. Ήταν ένα δυνατό – δύσκολο παιχνίδι και η καχυποψία παικτών και παραγόντων δικαιολογημένη.

Οι ομάδες σε όλο τον αγώνα πρόσεξαν ιδιαίτερα την άμυνά τους, γιαυτό και δεν είχαμε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Προσπάθησαν με μακρυνά σουτ να σημειώσουν γκόλ χωρίς να το καταφέρουν. Περισσότερο απειλητικοί οι φιλοξενούμενοι, με προσοχή στην άμυνά του ο Διαγόρας. Το α ΄ημίχρονο έληξε 0-0, χωρίς φάσεις με μερικά μακρυνά άστοχα σούτ. Στο β΄ μέρος οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ, όταν σε δυνατό μακρυνό σούτ του Θύμιου, απέκρουσε ασταθώς ο Καλογρίδης και απο κοντά ο Γιαννούλης έκανε το 0-1. Στο 75΄ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη (κόκκινη) ο Σιαφίλος και οι δύο πάγκοι των ομάδων αντάλλαξαν για λίγα λεπτά ….μερικά γαλλικά χωρίς να γίνουν ευτυχώς άλλα επεισόδια. Και ενώ το παιχνίδι πήγαινε στο τέλος του, στις καθυστερήσεις (92ο) ωραίος συνδυασμός των Τσεπέρκα, Καρίμαλη, Τσαμουδάκη και Καψή, έφερε τον τελευταίο μόνο μπροστά στον τερματοφύλακα και με πλασέ από κοντά έκανε το 1-1.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Κόχιλας) Καλογρίδης, Καρίμαλης Γ (Καρίμαλης Μ), Καρούτσος Γ, Παπαγγελής, Καρούτσος Τ, Τσαμουδάκης Σ, Καττές Γ(Καψής), Τσεπέρκας, Τσαμουδάκης Λ, Καρίμαλης Α, Καρίμαλης Λ.

Ο ραδιοσταθμός της Ικαρίας με ζωντανό πρόγραμμαενημέρωσης και ψυχαγωγίας.