Home ΚοινωνίαΕπικαιρότητα Αρίσταρχος – Διαγόρας 3-3

Αρίσταρχος – Διαγόρας 3-3

by ikariaki.gr
7 views

Βαθύ - ΔιαγόραςΑρίσταρχος – Διαγόρας 3-3 για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Α’κατηγορίας Σάμου.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Σάμου με το Διαγόρα να χάνει τη νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο αφού μέχρι το 80 λεπτό ήταν μπροστά στο σκόρ με 1-3. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 1-0 υπέρ του Αρίσταρχου με το Διαγόρα να χάνει πέναλτι του Καψή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διαγόρας μπήκε πολύ δυνατά και πέτυχε γρήγορα 3 τέρματα. Ο Τάσος Καρούτσος έκανε το 1-1 και στη συνέχεια ο Γιώργος Τσεπέρκας με 2 γκόλ το 1-3. Εκεί που όλα έδειχναν οτι ο Διαγόρας θα έφευγε με τους 3 βαθμούς της νίκης ο Αρίσταρχος με 2 στημένες φάσεις έκανε την Ισοφάριση.