Aegean Regatta: Συνεχίζουν να «οργώνουν» το Αιγαίο

Αφού πλέον ολοκληρώθηκαν το Rodos Cup με διοργανωτή τον ΑΣΙΑΘ Ρόδου και την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου και το Ράλλυ Αιγαίου από τον Πανελλήνιο Όμιλο Ιστιοπλοΐας Ανοιχτής Θάλασσας, σειρά έχει η Aegean Regatta. 

Οι εκδηλώσεις στο πλαίσιο της συγκεκριμένης διοργάνωσης θα πραγματοποιηθούν από τις 17 έως τις 25 Αυγούστου στο Βόρειο Αιγαίου και θα υπάρχει μεταξύ άλλων συμμετοχή και από πληρώματα του ΑΣΙΑΘ Ρόδου.  Σταθμοί για τα σκάφη θα είναι η Σκύρος, το λιμάνι της Βολισσού αλλά και της πόλης της Χίου, το Βαθύ και το Πυθαγόρειο στη Σάμο. Τα πληρώματα με συμμετοχή αναμένεται να είναι φέτος 60-70 και μέχρι χθες είχαν στείλει τα απαραίτητα έγγραφα 29.

Οι έως τώρα συμμετοχές:

A/A ΣΚΑΦΟΣ ΜΟΝΤΕΛΟ Rating System ΟΜΙΛΟΣ  ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ
1 MYTILANA ORC CLUB NCTH GEORGE GIAKOULAKIS
2 HAKUNA MATATA BAVARIA 44 EXCLUSIVE ORC CLUB Ν.Ο.ΧΙΟΥ KOSTAS MOUSOUROULIS
3 NELA ORC CLUB Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ ΝΑΣΟΣ
4 CODE ZERO – MASTIHASHOP Grand Soleil 42R ORCI N.C. CHIOS BELEGRIS MICHALIS
5 BAXIMUS X-35 ORCI OFTH BAXEVANIS THANASIS
6 KRAKEN MOUNTGAY 30 ORC CLUB OFTH MARAKIS DIMITRIS
7 ORION DUFOUR ORC CLUB NO ΧΙΟΥ ΜΠΛΕΓΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
8 DAS BOOT ORC CLUB O.Y.C.RHODES ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ
9 JIVARO J133 – FRA – 2.29 IRC SOCIÉTÉ NAUTIQUE DE LA TRINITÉ-SUR-MER GROSJEAN YVES
10 SUN FIZZ Sun Fizz ORC CLUB LOIATH PALLIS IGNATIOS
11 ΠΑΡΑΛΟΣ SLOOP ORCI ΝΟΘ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ
12 MAMMA AIUTO M34 ORCI IOVATH MICHALIS KARASTAMATIS
13 NIRIIDA Elan 37 SD ORC CLUB N.C.THESSALONIKI PASCALIS SAMARAS
14 AEGLI Bavaria 36 Cruiser ORC CLUB ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ DIMOSTHENIS VARDAVOULIAS
15 ST. ANNA Skif 42 IRC KADETOV TEAM IVAN KADETOV
16 ΤΟΛΜΗ FIRST 32 ORC CLUB ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ
17 ERITOS 2 COSMOTE ORCI NOPF MANTHOS K TSAVALOS ST
18 GIORGIO FURUNO ONDECK ORC CLUB NOPF MANTHOS GEORGE
19 ECHIONAS ORC CLUB NOPF MITROPOULOS GEORGE
20 ΝΕΑΡΧΟΣ ORC CLUB Ι.Ο.ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ
21 COMRADE 45E ORC CLUB ΟΧΙ VLADIMIR IVANOV
22 LEAP OF FAITH II 473 ORC CLUB MANDURAH OFFSHORE FISHING & SAILING CLUB PHIL LUCKS
23 VENCEREMOS ELAN 40 SD FK ORC CLUB NAFTIKOS OMILOS PALIOU FALIROU HRISTO HADJITCHONEV
24 BEETHOVEN IV FIRST 42S7 ORCI ΙΟΒΑΘ ΚΟΡΦΙΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
25 ΝΙΚΗ ORC CLUB ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΕΒΕΝΤΗΣ
26 HAPPYHOUR MATRIX Mat1010 IRC TAYK ERMAN AYVAZ
27 COURRIER DU COEUR Beneteau44.7 First IRC NAVY RUSSIAN ARBUZOV ANDREI
28 ΝΕΛΛΗ Jouet 920 ORC CLUB ΛΟΙΑΘ ΖΕΡΔΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
29 DRAGON ORC CLUB Ν.Ο.ΧΙΟΥ ΜΥΤΑΚΙΔΗΣ Ι. – ΠΑΓΟΥΔΗΣ Μ.

 

Αναδημοσίευση από : https://www.rodiaki.gr

About ikariaki.gr