Home ΚοινωνίαΕλλάδα Ήττα… και παράπονα για τις γυναίκες του ΑΟΝ Αστέρα

Ήττα… και παράπονα για τις γυναίκες του ΑΟΝ Αστέρα

by ikariaki.gr
8 views

Γιώργος Σταράς

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ (1-3) ΣΤΗ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η ομάδα του Παναγιώτη Αντωνιάδη παράλληλα, έχει πολλά παράπονα από την διαιτησία του Λασιθιώτη Ταμπουρατζή, αμφισβητώντας έντονα τόσο το πρώτο γκολ, όσο και το δεύτερο που σημείωσαν οι Ηρακλειώτισσες. Ο ΑΟΝ Αστέρας αγωνίστηκε με δύο σημαντικές απουσίες, που άκουγαν στο όνομα των Ειρήνη και Ζωή Δρακάκη, οι οποίες δεν ακολούθησαν την αποστολή, λόγω προσωπικών υποχρεώσεων στο Ρέθυμνο. Μετά από ένα μέτριο α’ ημίχρονο, όπου κύριο χαρακτηριστικό ήταν οι δυνατές μονομαχίες, ο ΟΦΗ κατόρθωσε να ανοίξει το σκορ στο 45’ με γκολ της Αραβιάκη, αλλά ο ΑΟΝ Αστέρας το αμφισβήτησε θεωρώντας πως η σκόρερ υπέπεσε σε φάουλ πάνω στην τερματοφύλακα Γιακουμάκη. Οι γηπεδούχες απέκτησαν σημαντικό ψυχολογικό πλεονέκτημα, αλλά ο ΑΟΝ Αστέρας μπήκε αποφασισμένος στην επανάληψη και ευτύχησε στο 56’ να φέρει το ματς στα ίσα. Η Δαφέρμου με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά η Ευτυχία Σταγάκη με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Το παιχνίδι έγινε ρώσικη ρουλέτα… με τον ΟΦΗ να καταφέρνει να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα στο 79’ με γκολ της Κυδωνάκη, από εκτέλεση κόρνερ, την οποία αμφισβήτησε ο ΑΟΝ Αστέρας, πως η μπάλα ήταν άουτ. Αυτή την αναστάτωση εκμεταλλεύθηκε ο ΟΦΗ και στο 89’ πέτυχε και 3ο γκολ, το δεύτερο της Αραβιάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ταμπουρατζής, Καφεσάκης, Φραγκιαδάκης (Λασιθίου).
ΤΑ ΓΚΟΛ: 45’, 89’ Αραβιάκη, 79’ Κυδωνάκη – 56’ Σταγάκη.
ΔΟΚΑΡΙ: 56’ Δαφέρμου.

ΟΦΗ (Δημήτρης Χωματάς): Αποστολάκη, Παπακωνσταντή (60’ Πυθαρούλη), Σηφάκη (89’ Αεράκη), Συμεωνίδη, Πιτσή, Τριβυζάκη (83’ Κουκουλάκη), Κουνάλη (77’ Πρινιανάκη), Νικηταρά, Κοκοτσάκη, Κυδωνάκη, Αραβιάκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Παναγιώτης Αντωνιάδης): Γιακουμάκη, Νάνου, Κελαϊδή (88’ Παπαδάκη), Σιώη, Βασιλάκη, Τούνα (77’ Τσουτσουδάκη), Δαφέρμου, Σταγάκη (79’ λ.τ. Συλλιγάρδου), Νικηφόρου, Καραντωνάκη, Μαραγκουδάκη.